foto1
Naši žáci
foto1
Budova školy
foto1
Interiér školní budovy
foto1
Historické nádvoří školy
foto1
Budova internátu - Vila Roberta Siegla

+420 583 213 074
gondova@szssumperk.cz
KontaktV prosinci se žáci 2. A zúčastnili „Zimní soutěže“, kterou vyhlásilo Centrum sociálních služeb Armády spásy Šumperk. Adventní čas přímo vybízí k pomoci druhým a o to víc lidem, kteří tento čas prožívají bez domova.

Žáci se zapojili do soutěžní kategorie  - Zimní dekorace a ozdoby na stromeček za dodržení principu re – use a opakovaného využití. Do tvoření se vrhla celá třída, vyráběli se sněhové vločky ze svačinových sáčků, baňky z vlny a andílci ze starých knih. Poděkování patří i zúčastněným odborným učitelkám Mgr. Marcele Köhlerové a Mgr. Magdaleně Mackové.

Množství odevzdaných ozdob pracovníky Armády spásy mile překvapilo, jak se žáci později dozvěděli, vyzdobili si s nimi všechny prostory služeb včetně kanceláří.

10. prosince byla soutěž vyhodnocena a kategorii vánočních ozdob žáci 2. A vyhráli. Drobné dárečky a pohoštění ve formě jablečného závinu, žákům osobně předali pořadatelé soutěže 17. prosince 2021 v rámci školní vánoční besídky. Zbývá jen poděkovat všem za milé setkání a popřát do nového roku pevné zdraví, pohodu a radost.                   Mgr. Lenka Mazánková

                                                                                                                        

S odcházejícím kalendářním rokem jsme se na naší škole rozloučili 17. 12. 2021 taneční soutěží. Akce, která se již stala školní tradicí, se zúčastnily všechny třídy, a protože změna je život, rozhodli jsme se letos změnit formát a nechali se inspirovat soutěží Star Dance, s jejímž finále jsme se minuli o pouhý jeden den, takže se můžeme považovat za jakési předskokany. Pořadí soutěžních týmů určovala hvězdná porota složená ze zástupců vedení školy a měla co oceňovat, kromě sportovních a tanečních výkonů zaujaly netradiční choreografie a odvážné kostýmy. Se ziskem 39 bodů zvítězila třída 4. A, a tak si alespoň trochu vynahradila nekonání plesu. Nádech profesionality dodala soutěži svým předtančením žákyně 2. A Dominika Hamáčková, která se věnuje sportovnímu aerobiku. 

                                                                                                Všem třídám děkujeme za  příjemné strávený čas a přejeme nejkrásnější svátky.

 

V rámci pečovatelského kroužku ve středu 8. 12. 2021 si žáci připravili pro klienty ošetřovatelského úseku Nemocnice Šumperk malé dárečky a vánoční přání. Při předávání klientům vykouzlili úsměv na tváři a snad přinesli i trochu vánoční atmosféry.

Žákyně s klienty strávili příjemnou hodinku, zavzpomínali s nimi třeba na to, jak vánoční svátky slavili, když byli ještě děti či jaké vánoční cukroví měli nejraději.

Doufáme, že i příští rok bude kroužek pokračovat a že nám epidemiologická situace dovolí se dále s klienty navštěvovat, neboť na obou stranách jde vidět upřímná radost se setkávání.                   V zastoupení za Mgr. Danielu Nikodémovou, Mgr. Lenka Mazánková

                             

                   

 

                                                                               

Ve studovně školy je možné shlédnout výstavu „ŽIVOT V BAVLNĚ“. Bavlna patří mezi nejdůležitější textilní suroviny. Způsob jejího pěstování i celý svět oblékání a módy potřebuje změnu. Stojí totiž na drancování přírody a zneužívání pěstitelů bavlny i zaměstnanců textilních továren. Prostřednictvím fotografií od lidí napojených na Fairtrade můžeme nahlédnout do života pěstitelů bavlny a společně s nimi se zamyslet nad možnostmi udržitelnější produkce. Bez plýtvání vodou, bez genetické modifikace bavlníků, s minimem pesticidů, bez dětské práce, s lepšími výkupními cenami a šetrnějším přístupem k životnímu prostředí. 

                                                                      Mgr. Helena Crhonková

Mikuláš společně s anděly a čerty, žáky 3. ročníku, zavítal v pátek 3.12. také za klienty na Ošetřovatelském úseku B, NIP a DIOP Nemocnice Šumperk a.s. a přinesl jim trochu vánoční atmosféry. Zpěv vánočních koled se rozezněl na jednotlivých pokojích a navodil na chvíli vánoční atmosféru.  Snaha žáků byla odměněna úsměvem a slzami radosti od klientů, pro které je kontakt s blízkými v této předvánoční době ztížený.                                                                    Mgr. Ludmila RolincováCopyright © 2022 Copyright SZŠ Šumperk, Kladská Rights Reserved.