Budova internátu - Vila Roberta Siegla

+420 583 213 074
reditel@szssumperk.cz
Kontakt

Ve středu 27. 9. 2017 se žáci Střední zdravotnické školy Šumperk zúčastnili okresního kola středoškolských atletických závodů na Tyršově stadionu v Šumperku. Za naši školu soutěžilo družstvo 11 dívek a 8 chlapců. Dívky se zhostily těchto disciplín: běhu na 60m, 200m, 800m, dálky, výšky, vrhu koulí a štafety 100-200-300-400m. Hoši se pustili do těchto bojů: 100m, 400m,  1 500m, dálka, výška, vrh koulí a štafeta 100-200-300-400m.

Každá disciplína byla bodována podle atletických tabulek, byli vyhlášeni tři nejlepší v každé disciplíně, ale pohár byl zároveň týmovou soutěží. Součtem bodů  se družstva našich dívek i chlapců umístila shodně na vynikajících 4. místech, což je výrazné zlepšení oproti jarní soutěži (zejména u družstva hochů). Jak dívky, tak i chlapci podávali výborné výkony, ačkoli nám na poslední chvíli někteří soutěžící odpadli ze zdravotních důvodů. Výsledky našich žáků se sice nemohou rovnat s výsledky gymnázia, kde se téměř všichni atletice věnují naplno, je ale vidět, že se i mezi zdravotnickými asistenty najdou zdatní atleti či atletky. Od loňského roku jsme v určitých disciplínách zapracovali na technice a výsledky se dostavily. Například jsme dosáhli na pomyslné bramborové medaile ve vrhu koulí jak u dívek, tak i u chlapců.

Počasí nám přálo, po chladném a deštivém počasí přišlo konečně babí léto. Všem našim sportovcům patří dík za reprezentaci naší Střední zdravotnické školy a příště  věříme v ještě lepší výsledky.                                                                               Zpracovala: Mgr. Petra Kabourková

Copyright © 2024 Copyright SZŠ Šumperk, Kladská Rights Reserved.