foto1
Naše škola
foto1
Budova školy
foto1
Praktická výuka
foto1
Historické nádvoří školy
foto1
Budova internátu - Vila Roberta Siegla

+420 583 213 074
reditel@szssumperk.cz
Kontakt26.6.2024 proběhl historicky první volejbalový turnaj prvních, druhých a třetích ročníků na Tyršově stadionu. K dispozici byly 3 kurty a velká tribuna, a tak mohly být všichni v centru dění a tribuny tak mohly fandit dvěma paralelním zápasům. Mezi kurty byla zřízena fan zóna, kde bylo možné se rozcvičit, vyfotit se ve foto koutku a v neposlední řadě zde byla pověšena tabule se skóre.

Zúčastnilo se všech 6 tříd, kdy každá třída byla rozdělena na tým pokročilých a tým začátečníků. Třídy hrály proti sobě nejprve ve skupině každý s každým, kdy prvním setem odstartovali pokročilí mezi sebou a druhý set finišovali začátečníci. Díky tomu nebylo do konce zápasu jisté, která třída bude hrát o medaile. Hráči předvedli úžasné sportovní výkony a dokázali, že pilný trénink přináší ovoce. Po skupině následovaly zápasy o páté místo, o třetí místo a finále.
Po napínavých soubojích se na třetím místě umístila třída 1.A a o druhém a prvním místě se rozhodovalo až na body, jelikož skóre bylo na sety nerozhodné. Druhé místo vybojovala třída 1.B a prvenství patří třídě 2.A.
Třešničkou na dortu byla exhibice vítězného týmu s učiteli. Tým pokročilých učitelů vyhrál první set 20:14. Za začátečníky vyhrála třída 2.A 14:20. Tato unikátní remíza byla dokonalým završením turnaje. Tým učitelů vyšel neporažen a těší se, jestli to další ročník volejbalového turnaje nezmění.
Atmosféra byla nabitá energií, týmovým duchem a zdravou soutěživostí. A za ni bych ráda poděkovala všem, nejen aktivním účastníkům turnaje, ale i divákům, kteří fandili (i z řad učitelů) a pozvedli tento zážitek na zcela novou úroveň. V neposlední řadě bych ráda pochválila třetí ročníky, kteří přišli po pěti týdnech souvislé praxe, a i když na nich únava byla znát, tak bojovaly ze všech sil.
Turnaj nejenže prohloubil přátelství a spolupráci mezi žáky, ale také posílil jejich odhodlání a vášeň pro volejbal.
Gratuluji vítězům a moc děkuji všem, kteří se zúčastnili.            Ing. Agáta JanhubováCopyright © 2024 Copyright SZŠ Šumperk, Kladská Rights Reserved.