foto1
Naši žáci
foto1
Budova školy
foto1
Interiér školní budovy
foto1
Historické nádvoří školy
foto1
Budova internátu - Vila Roberta Siegla

+420 583 213 074
gondova@szssumperk.cz
Kontakt 

Dne 22. 4. 2022 se konala akce DEN ZEMĚ v parku u VILY DORIS v Šumperku. Jedním z míst, na kterém se mohli návštěvníci této akce zastavit, bylo stanoviště SZŠ Šumperk. Zde žáci druhého ročníku naší školy vyučovali praktickou formou základy první pomoci. Předváděli a učili děti a veřejnost základy obvazové techniky, kterou je možné využít při fixaci zlomenin nebo při ošetření ran na celém těle, postupy zástavy krvácení, dále jak vyšetřit a ošetřit zraněného člověka v bezvědomí a kardiopulmonální resuscitaci.

Akce se zúčastnily žáci třídy 2.A: Lukáš Ručil, Gabriela Řmotová, Kateřina Šenková, Adéla Srovnalová. Práce našich studentek byla kladně hodnocena organizátory akce pracovníky VILY DORIS Šumperk.             Mgr. Marcela KöhlerováCopyright © 2022 Copyright SZŠ Šumperk, Kladská Rights Reserved.