foto1
Naše škola
foto1
Budova školy
foto1
Praktická výuka
foto1
Historické nádvoří školy
foto1
Budova internátu - Vila Roberta Siegla

+420 583 213 074
reditel@szssumperk.cz
KontaktKonečně jsme se dočkali, žáky očekávaný kurz začal vlakovým přesunem přes Prahu, kde jsme navštívili Václavské náměstí, do Českých Budějovic a z nich pak autobusem do vodáckého kempu U Vikinga, kde jsme se utábořili. Ještě tentýž den jsme vyjeli do osady Zátoň, kde jsme se naučili základní ovládání šestkových raftů a po nácviku jsme dojeli do našeho kempu.

První etapa z Vyššího Brodu nás okouzlila krásnou faunou a florou meandrující Vltavy. První emoce v lodích nastaly v Herbertově, to když posádky splavovaly svůj první říční jez. Druhý den jsme se vydali na plavbu z našeho tábora a postupně jsme překonávali vodní retardér Větřní, nově vybudovaný jez U Papouščí skály, kde jsme se hodně načekali, U Rechlí, U Liry, u tohoto jezu to opravdu házelo, krásný a dlouhý Mrázkův mlýn a pohodový jez U Jelení lávky. Dechberoucí výhledy z řeky na křivolaké uličky, romantická zákoutí a unikátní komplex měšťanských domů umocnili také provazochodci, kteří nad řekou ve výšce 25 metrů zdolávali hradní věže zámku Český Krumlov. Do města jsme zavítali i další den, vychutnali jsme si všechny vodní jezy ještě jednou a prošli jme si město s výjimečnou atmosférou, které je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Krásné slunečné počasí nás provázelo po celou dobu našeho putování a večery jsme si prožili u táborového ohně.

 

TAK AHOJ ZASE PŘÍŠTĚ !!!!!!                                    Za kabinet TEV:  Tomáš Všetíček

                             

 PS: Velké poděkování patří Filipovi, který nám zajistil krásná trička s potiskemCopyright © 2023 Copyright SZŠ Šumperk, Kladská Rights Reserved.