foto1
Naše škola
foto1
Budova školy
foto1
Praktická výuka
foto1
Historické nádvoří školy
foto1
Budova internátu - Vila Roberta Siegla

+420 583 213 074
reditel@szssumperk.cz
KontaktPři návštěvě přednášky v městské knihovně 28.6.2023 žáci 2. ročníků získali nové informace z oblasti péče o seniory. Prostřednictvím paní Simony Bagárové, zakladatelky Neziskové organizace MILA, se dovídáme, že se zvyšujícím se počtem seniorů rostou nároky na osoby pečovatelů, kteří se o ně starají. Organizace ročně spolupracuje s 8 domovy pro seniory na zkvalitnění poskytované péče a zvyšování prestiže pečovatelské profese a péče o ni. Seznámit se blíže s osobami pečovatelů umožňuje také její kniha s názvem "Hořím".

S možnostmi terénní péče Charity Šumperk se dovídáme prostřednictvím paní ředitelky Mgr. J. Holubárové, vrchní sestry domácí zdravotní péče Mgr. E. Kostkové a vrchní sestry specializované paliativní péče Bc. Marcela Holomka.

Zamyšlení se nad otázkami paliativní péče a péče o seniory odkrylo žákům jednu z mnoha oblastí jejich možného profesního zaměření.                                               Mgr. Ludmila Rolincová

Náhled obrázku

 

Předposlední páteční den tohoto školního roku, tedy 23. června se naše škola SZŠ a VOŠZ Šumperk zúčastnila jarního kola Přeboru škol v orientačním běhu 2022/2023, který se konal v parku U Pekárny, v okolním lese a přilehlé zástavbě. 

Tyto závody jsou dvoukolové, kdy 1.kolo proběhlo v podzimním termínu. Získané body se za obě kola sčítají, ale i jednotlivé výsledky jsou pro nás cenné. Tím spíš, že naše děvčata obsadila místa v první a druhé desítce. Naše nejlepší orientačka, Maruška Müllerová vybojovala 2.místo, a pak následovala místa 5.-12. Mužskou část reprezentovali dva chlapci, kteří vybojovali 8.a 16.místo. Jak jsme dopadli v celkovém zúčtování, doposud nevíme,  výsledky obou kol ještě nejsou známy.

Tohoto klání se mohli zúčastnit i úplní začátečníci a nás moc těší, že si orientační běh vyzkoušeli i naši žáci, a to dokonce v tak hojném počtu.

Pochvalu a gratulaci si zaslouží všichni závodníci, jelikož zdárně našli všechny kontroly a dorazili do cíle! Děkujeme i paní učitelce Ing..Lence Staňkové, která se v době mé nepřítomnosti s našimi sportovci akce zúčastnila.

                              Zpracovala Mgr. Petra Kabourková

Dne 27. června 2023 jsme nacvičovali první pomoc s dětmi v lázních Bludov. Hravou formou jsme je učili poskytovat první pomoc při dopravní nehodě, oživování, uložení zraněného do zotavovací polohy a různé druhy obvazů. Celkem se na jednotlivých stanovištích vystřídalo 21 dětí různých věkových kategorií. Do připravených aktivit se zapojily se zájmem a pod našim vedením trénovaly jednotlivé postupy první pomoci. Děkujeme za pomoc žákyním 2.A Viktorii Skývové a Karolíně Strykové, které s dětmi při nácviku spolupracovaly a pomáhaly nám na jednotlivých stanovištích.                       Mgr. Miroslava Šopíková, Mgr. Anežka Gronychová

19. – 23. 6. 2023

Konečně jsme se dočkali, žáky očekávaný kurz začal vlakovým přesunem přes Prahu, kde jsme navštívili Václavské náměstí, do Českých Budějovic a z nich pak autobusem do vodáckého kempu U Vikinga, kde jsme se utábořili. Ještě tentýž den jsme vyjeli do osady Zátoň, kde jsme se naučili základní ovládání šestkových raftů a po nácviku jsme dopluli do našeho kempu.

 

První etapa z Vyššího Brodu nás okouzlila krásnou faunou a florou meandrující Vltavy. První emoce v lodích nastaly v Herbertově, to když posádky splavovaly svůj první říční jez. Druhý den jsme se vydali na plavbu z našeho tábora a postupně jsme překonávali vodní retardér Větřní, nově vybudovaný jez U Papouščí skály, U Rechlí, U Liry, krásný a dlouhý Mrázkův mlýn a pohodový jez U Jelení lávky. Dechberoucí výhledy z řeky na křivolaké uličky, romantická zákoutí a unikátní komplex měšťanských domů umocnili také provazochodci, kteří nad řekou ve výšce 25 metrů zdolávali hradní věže zámku Český Krumlov, které je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Třetí etapu jsme naplánovali z kempu U tří veverek, propluli jsme kolem krásného hradu Rožmberk, kde jsme si užili koupání ve Vltavě na krásných písčitých plážích a v pozdních odpoledních hodinách jsme se vrátili do našeho tábořiště.

Teplé a slunečné počasí nás provázelo po celou dobu našeho putování, večery jsme si prožili a prozpívali u táborového ohně.

 

TAK AHOJ ZASE PŘÍŠTĚ !!!!!!Copyright © 2024 Copyright SZŠ Šumperk, Kladská Rights Reserved.