foto1
Naše škola
foto1
Budova školy
foto1
Praktická výuka
foto1
Historické nádvoří školy
foto1
Budova internátu - Vila Roberta Siegla

+420 583 213 074
reditel@szssumperk.cz
KontaktHistorie 

 

        Domov mládeže byl zřízen současně se vznikem školy v roce 1949  v budově na ul. Čs. armády, v níž působí dosud. Tato vila, která patří k historickým památkám města, byla do II. světové války soukromým sídlem majitele tkalcovny  Siegla. Budova byla postavena v letech 1869-1872 podle projektu významného holandského architekta uprostřed překrásného a rozsáhlého parku, který byl však v šedesátých letech minulého století téměř ze dvou třetin vykácen.

 

        V přední části budovy je terasa se stylově řešenými květinovými mísami, balkon a reprezentační vchod. Tím se vchází do bývalého loveckého salónku, ve kterém se do dnešních dnů zachovalo původní dřevěné obložení zdí a velké benátské zrcadlo. Součástí budovy je také zimní zahrada, která je nyní využívána jako společenská místnost. V letech 1995-1999 proběhla celková rekonstrukce budovy ve spolupráci s pracovníky památkové péče.

 

         Cenným prvkem zahrady je renovovaná kašna, která sice postrádá původní dominantu - volavku, ale pohled kolemjdoucích poutá stále.

 

Vnitřní řád DM

Přihláška do DM

 

 Copyright © 2024 Copyright SZŠ Šumperk, Kladská Rights Reserved.