foto1
Naše škola
foto1
Budova školy
foto1
Praktická výuka
foto1
Historické nádvoří školy
foto1
Budova internátu - Vila Roberta Siegla

+420 583 213 074
reditel@szssumperk.cz
KontaktSetkání se uskutečnilo přímo v ambulanci, kde si děvčata také vyzkoušela cvičení dle vývojové kineziologie. Součástí bylo i seznámení se studijním oborem Fyzioterapie.

 

Pozvání na návštěvu našeho DM přijali klienti z Domova pro osoby se zdravotním postižením v Šumperku a klienti z chráněného bydlení, kteří také rádi shlédli nacvičenou pohádku" O čertovi Jopipovi" Překvapením pro ně bylo i malé pohoštění.

                                           

Jako každý rok i letos proběhla štědrovečerní večeře nanečisto. Společné posezení s tradičním řízkem a bramborovým salátem je pro nás pomyslnou tečkou za starým rokem a připomenutím, že něco končí a něco nového začíná.

K Vánocům patří pohádky a jednu takovou nacvičil divadelní kroužek. Premiéra proběhla 11.12. v klubovně domova mládeže. A konečně dorazila dlouho očekávaná pekelná delegace.

Naše pozvání na DM přijal šumperský sportovec Dušan Ščambura. Povídal nám o svých významných sportovních výsledcích v hodu diskem, oštěpem a vrhu koulí, kterých dosáhl navzdory svému tělesnému postižení. Seznámil nás se svým životním příběhem a plány do budoucnosti. Toto milé setkání potěšilo všechny zúčastněné svojí přímočarostí, vtipným a poutavým vyprávěním. Závěr besedy byl věnován prohlídce cenných trofejí a medailí, které Dušan na závodech získal. Moc mu tímto děkujeme za návštěvu.

Oslava Halloweenu.

Halloweenské dění zahájila A. Uhlířová přednáškou o historii strašení na DM.  Přednáška byla doplněna praktickou ukázkou údajné internátní Anežky- strážkyně našeho domova.  Následovalo posezení s občerstvením, podávaly se perníkové kosti, netopýři a krvavé vitamínové nápoje. Program zakončilo vyhodnocení soutěže o nejstrašidelnější masku, průběžně probíhaly doprovodné soutěže (např. vytvoř si vlastní mumii, poznej kouzelný lektvar, zneškodni zlého ducha).

V měsíci září proběhly na DM hlavně akce určené žákyním 1. ročníků, které pomohly k jejich adaptaci v novém prostředí. K usnadnění orientace ve městě se uskutečnila poznávací vycházka a na domově mládeže bylo zorganizováno slavnostní uvítání se soutěžemi a občerstvením.    kolektiv vychovatelek

 

 

                                 

Maturitní zkoušky opět klepou na dveře a u nás na DM nastává čas loučení s děvčaty čtvrtých ročníků. Jedno milé odpoledne jsme si společně zpestřily posezením při dobré kávě či čaji s domácím upečeným dortem, společně si zasoutěžily a plnily  netradiční úkoly a zavzpomínaly na hezké časy, spojené s pobytem na domově mládeže. Na památku děvčata dostala hrníček, štěstíčko a kytičku, kterou vychovatelky vlastnoručně vypěstovaly.

  

Malování kraslic patří k tradicím, bez kterých by Velikonoce nebyli Velikonocemi. Nejvíce rozšířená a zřejmě i nejstarší je technika zdobení voskem a právě tu si naše děvčata vyzkoušela.

  

Děvčata z 1. ročníku upekla a nazdobila perníčky ve tvaru rybiček pro děti 4. Základní školy v Šumperku, jako odměnu za vědomostní soutěže, které budou součástí divadelního představení. Vystoupí zde s pohádkou O vodníkovi.

  

 

Již podruhé vystoupily naše herečky v Domově pro seniory v Šumperku s nacvičeným pohádkovým příběhem, tentokrát z vodnického prostředí. K veselé atmosféře vystoupení přispěl i hudební doprovod a především píseň Hastrmane tatrmane,od Ronyho Martona, kterou si někteří klienti s radostí zazpívali.

Ve středu 27. 2. 2019 nás navštívil kondiční trenér pan J. Hýbl, který nás zasvětil do moderního druhu kardio cvičení s názvem TABATA. Cvičení Tabata je vysoce intenzivní intervalový trénink, při kterém se zvyšuje kondice a síla, upevňuje zdraví, zpevňuje celé tělo  a který pozitivně působí na psychiku člověka. I když pro některé z nás byl první trénink náročný, pod odborným vedením erudovaného profesionálního trenéra jsme ho zvládly všechny a už teď se těšíme na tréninky další.

 

Rychlokurz sebeobrany s panem Nečasem konaný 19. 2. 2019 měl za cíl připravit děvčata na nebezpečné situace. Díky zvládnutí základů sebeobrany by měly dokázat nebezpečné situace správně vyhodnotit, řešit a zvládnout. Součástí kurzu byl i praktický nácvik správných reakcí v případě různých forem útoků. (Např. úchopy za ruce, rameno, krk, oděv, povalení na zem, škrcení.) Důležitý byl i nácvik jak bezpečně padat.

 

Na domově mládeže jsme uspořádali štědrý večer nanečisto a ten měl vše, co k takovému večeru správně patří.  Nechyběly koledy, dárky, štědrovečerní večeře, sladkosti a cinknutí skleniček spojené s přáním, aby Vánoce u nás všech byly klidné a veselé.

 

 K Vánocům patří pohádky a proto i letos jsme nacvičili jednu takovou vodnickou a hlavně s dobrým koncem.

  

 

 

Už od listopadu jsme na domově mládeže zahájily kampaň „ Alespoň jeden dobrý skutek denně“, abychom  byly připraveny na příchod Mikuláše a jeho společníků. To se hodným a ještě hodnějším vyplatilo. Mikulášova plná nůše toho byla svědkem.

 

  

K slavení Halloweenu na DM již tradičně patří zdobení dýní. Sladkosti se rozdávaly za uhádnutí hádanek nebo vyřešení doplňovaček. Vstupní halu zkrášlily bílé balónky s namalovanými portréty nadpřirozených bytostí a také oranžové balónky s namalovanými motivy vyřezávaných dýní. Oslavu zakončila kulinářská soutěž ve vaření dýňové polévky.

 Copyright © 2024 Copyright SZŠ Šumperk, Kladská Rights Reserved.