foto1
Naše škola
foto1
Budova školy
foto1
Praktická výuka
foto1
Historické nádvoří školy
foto1
Budova internátu - Vila Roberta Siegla

+420 583 213 074
reditel@szssumperk.cz
KontaktDne 3.6. 2024 se konala akce Den prevence Střední školy řemesel v Šumperku. Jedním z míst, na kterém se mohli návštěvníci této akce zastavit, bylo stanoviště SZŠ a VOŠZ Šumperk. Zde žáci naší školy vyučovali praktickou formou základy první pomoci. Předváděli a učili žáky základy obvazové techniky, kterou je možné využít při fixaci zlomenin nebo při ošetření ran na celém těle, jak vyšetřit a ošetřit zraněného člověka v bezvědomí a kardiopulmonální resuscitaci.

Akce se zúčastnili žáci:

1.B – Daniela Kořínková, Sára Švarcová, 2. A – Kristýna Urbanová, Anna Marie Dvořáková, Vilém Pospíšil, 2.B – Michaela Apačová                                                               Mgr. Marcela Köhlerová

Ve středu 24. 4. 2024 se konal 46. ročník soutěže Středoškolská odborná činnost okresní kolo. Naši školu reprezentovaly Eva Schönová a Eliška Opravilová ze třídy 3.A s prací nazvanou Fentanyl v oboru Zdravotnictví. V okresním kole se umístily na 1. místě a postoupily do krajského kola. Krajské kolo se konalo 14. května 2024 v Olomouci, kde se umístily na krásném 3. místě. 

Za reprezentaci naší školy děkujeme a moc gratulujeme.                           Mgr. Marcela Köhlerová

K výuce všeobecných i oborných předmětů využíváme všechny vhodné prostory školy. V jarních měsících se opět můžeme vzdělávat v naší skvělé přírodní učebně a využít tak výhody pobytu na čerstvém vzduchu. 

Dne 16.5.2024 jsme se zapojili do Českého dne proti rakovině. Prodejem žlutého kvítku jsme podpořili prevenci rakoviny prsu ,,CHRAŃTE SVÁ PRSA. CHRAŃTE SVÉ ZDRAVÍ!".

Všem kteří si koupili kytičku děkujeme.  Mgr. Eva ČmakalováCopyright © 2024 Copyright SZŠ Šumperk, Kladská Rights Reserved.