foto1
Naši žáci
foto1
Budova školy
foto1
Interiér školní budovy
foto1
Historické nádvoří školy
foto1
Budova internátu - Vila Roberta Siegla

+420 583 213 074
gondova@szssumperk.cz
Kontakt                                           Symboly Olomouckého kraje | Olomoucký kraj

Stejně jako minulý ročník se, vzhledem k situaci spojené s koronavirem, konala Konference z ekologie na SZŠ v jarních měsících během distanční výuky a školní kolo během června v zapojených třídách. Konference se zúčastnili žáci prvních a druhých ročníků. V prvních ročnících jsme zvolili témata vztahující se ke globálním problémům, např. doprava, voda, konzum, ekologie oceánů apod . Žáci druhých ročníků se věnovali jiné oblasti a  to epidemiím a pandemiím v historii i současnosti.

Naše škola získala pro tuto oblast podporu od Olomouckého kraje s projektem Projektové dny a přírodní učebna na SZŠ II“. První aktivitou v našem projektu je právě ekologická konference. Ceny na konferenci byly pořízeny z finančního příspěvku z dotačního programu „Program na podporu EVVO v Olomouckém kraji v roce 2021“.

Další aktivitou, na které společně pracujeme, je vytvoření zákoutí v atriu školy. Částečně jsme jej vytvořili už v loňském ročníku a slouží jako venkovní učebna nebo místo, kde si mohou studenti v příjemném prostředí odpočinout.

                                                                                               Mgr. Helena Crhonková, SZŠ ŠumperkCopyright © 2021 Copyright SZŠ Šumperk, Kladská Rights Reserved.