foto1
Naše škola
foto1
Budova školy
foto1
Praktická výuka
foto1
Historické nádvoří školy
foto1
Budova internátu - Vila Roberta Siegla

+420 583 213 074
reditel@szssumperk.cz
KontaktNa Základní školu v Postřelmově jsme s „první pomocí“ v předchozích letech zavítali již několikrát. A stejně tak tomu bylo i v pondělí 19. 6. 2023. Tentokrát se naše návštěva týkala nejmenších školáčků. Hravou formou se prvňáčci seznámili se základy kardiopulmonální resuscitace, technikou manipulace se zraněným člověkem v bezvědomí a provedením celkového vyšetření a také s použitím šátkových obvazů při poskytování první pomoci. Všechno si s velkým nadšením zkoušeli prakticky.

Na závěr je pak čekalo překvapení. Aby bylo všechno názorné, byla jim namaskována některá poranění, např. popáleniny na předloktí, řezná rána s krvácením, zavřená zlomenina předloktí a cizí těleso v ráně. Na těchto zraněních jsme si pak ukázali, jak jednotlivá poranění ošetřit a jak správně postupovat. Děti se toho chopili s nadšením a energií, mnohdy bylo nutné jejich elán i přibrzdit.

Celá akce se dětem velice líbila, dopoledne strávené na základní škole bylo aktivní a živé a uteklo jak voda.   Mgr. Anežka GronychováCopyright © 2024 Copyright SZŠ Šumperk, Kladská Rights Reserved.