foto1
Naše škola
foto1
Budova školy
foto1
Praktická výuka
foto1
Historické nádvoří školy
foto1
Budova internátu - Vila Roberta Siegla

+420 583 213 074
reditel@szssumperk.cz
Kontakt19. – 23. 6. 2023

Konečně jsme se dočkali, žáky očekávaný kurz začal vlakovým přesunem přes Prahu, kde jsme navštívili Václavské náměstí, do Českých Budějovic a z nich pak autobusem do vodáckého kempu U Vikinga, kde jsme se utábořili. Ještě tentýž den jsme vyjeli do osady Zátoň, kde jsme se naučili základní ovládání šestkových raftů a po nácviku jsme dopluli do našeho kempu.

 

První etapa z Vyššího Brodu nás okouzlila krásnou faunou a florou meandrující Vltavy. První emoce v lodích nastaly v Herbertově, to když posádky splavovaly svůj první říční jez. Druhý den jsme se vydali na plavbu z našeho tábora a postupně jsme překonávali vodní retardér Větřní, nově vybudovaný jez U Papouščí skály, U Rechlí, U Liry, krásný a dlouhý Mrázkův mlýn a pohodový jez U Jelení lávky. Dechberoucí výhledy z řeky na křivolaké uličky, romantická zákoutí a unikátní komplex měšťanských domů umocnili také provazochodci, kteří nad řekou ve výšce 25 metrů zdolávali hradní věže zámku Český Krumlov, které je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Třetí etapu jsme naplánovali z kempu U tří veverek, propluli jsme kolem krásného hradu Rožmberk, kde jsme si užili koupání ve Vltavě na krásných písčitých plážích a v pozdních odpoledních hodinách jsme se vrátili do našeho tábořiště.

Teplé a slunečné počasí nás provázelo po celou dobu našeho putování, večery jsme si prožili a prozpívali u táborového ohně.

 

TAK AHOJ ZASE PŘÍŠTĚ !!!!!!Copyright © 2024 Copyright SZŠ Šumperk, Kladská Rights Reserved.