foto1
Naši žáci
foto1
Budova školy
foto1
Interiér školní budovy
foto1
Historické nádvoří školy
foto1
Budova internátu - Vila Roberta Siegla

+420 583 213 074
gondova@szssumperk.cz
Kontakt 

Ve dnech 17. 6. - 21. 6. 2019 proběhl v okolí Šumperka sportovně turistický kurz žáků 2.ročníků SZŠ, kteří se nezúčastnili vodáckého putování.

V pondělí jsme vyrazili po vlastní ose na rozhlednu Bukovka, a pak busem z Rapotína zpět do Šumperka. Po cestě jsme si opekli špekáčky na Samotě v Rejcharticích. Výhledy byly nádherné, počasí  nám totiž opravdu  přálo a nálada  byla báječná. Druhý den  byl nachystaný  míčový dvojboj

a jiné soutěže. Žáci si vyzkoušeli plážový volejbal, tedy pískové hřište na 6. ZŠ. Další den jsme se vydali opět na rozhlednu, tentokrát na „Brusinku“, jak se přezdívá rozhledně na Brusné u Bludova. Na cestě zpět jsme si odpočinuli a osvěžili něčím studeným na Bludovečku, jelikož nám parné počasí opravdu dávalo zabrat. Ve čtvrtek jsme vyrazili do Vikýřovic na ekofarmu pana Aloise Šimka a dále na Krásné. Někteří se osvěžili opečenými špekáčky a někteří se zchladili v místním rybníku. Poslední den jsme se pokusili zdolat další nedaleký vrchol, a to Háj.

Celý týden byl ve znamení her, hádanek a zkoušení něčeho nového. Například už zmíněný plážová volejbal, řešení  různých kvízů (včetně zprávy psané Morseovou abecedou), přenos zraněného přes nesnadný terén či hod oštěpem, který žáky opravdu zaujal a chtěli zkoušet stále dokola. Poslední den jsme soutěže vyhodnotili a předali sladké odměny.

            Počasí jsme si lepší ani nemohli přát, žáci byli nadmíru spokojeni a přesvědčit se můžete na vlastní oči (viz foto). 

                                                                                                          Mgr. Petra Kabourková

 

 

 Copyright © 2021 Copyright SZŠ Šumperk, Kladská Rights Reserved.